Szukam seks randki. Jak to zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?

·

·

, ,

Jeśli jesteś zainteresowany randkami o charakterze seksualnym, jeżeli szukasz seks randki, to są miejsca portale w internecie ułatwiające ludziom znalezienie drugiej połówki do takiej relacji. Jednak zawsze, przede wszystkim należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu zasad zgody, szacunku i uczciwości w interakcjach z innymi ludźmi. Poniżej przedstawiamy ogólne zasady, które warto zachować, aby utrzymać zdrowe podejście do randkowania ogólnie, a więc także randkowania nastawionego stricte na kontakty seksualne.

Szukaj zgodności

Upewnij się, że partner/partnerka również poszukuje tego samego rodzaju relacji. Komunikacja jest kluczowa, dlatego otwarcie rozmawiaj o swoich oczekiwaniach i granicach. Zminimalizuje to szanse na rozczarowania i wystąpienie nieprzyjemnych sytuacji. A i zaoszczędzi także czasu wszystkim zainteresowanym.

Korzystaj z bezpiecznych platform

Jeśli zdecydujesz się korzystać z aplikacji randkowych, wybierz renomowane i bezpieczne platformy. Pamiętaj o dbaniu o swoje bezpieczeństwo online. Możesz w tym celu skorzystać z naszego rankingu TUTAJ, naszych recenzji TUTAJ oraz z naszego FAQ.

Rozmawiaj otwarcie

Komunikacja jest kluczowa. W każdej relacji, tak tej nastawionej na długotrwałe efekty jak i tej nastawionej na flirt czy seks. Otwarcie rozmawiaj o swoich preferencjach, granicach i oczekiwaniach dotyczących spotkania. Wszelkie działania powinny być oparte na dobrowolności i akceptacji obu stron.

Spotkanie w bezpiecznym miejscu

Jeśli decydujesz się na spotkanie, wybierz publiczne i bezpieczne miejsce. Pamiętaj, że bezpieczeństwo osobiste jest zawsze priorytetem. Nigdy nie wiesz czy druga osoba ma dobre intencje, nigdy nie masz pewności kto pojawi się w realu po drugiej stronie. Zasada ograniczonego zaufania powinna być tutaj zastosowana. Pierwsze spotkanie na żywo lepiej odbyć w miejscu publicznym.

Poinformuj kogoś zaufanego

Zawsze powiedz komuś bliskiemu, gdzie się wybierasz i z kim się spotykasz. Pozostawiaj dane kontaktowe osoby, z którą umawiasz się na randkę. Oczywiście w przypadku spotkań o charakterze stricte seksualnym raczej każdy będzie chciał zachować anonimowości i ostatnim o czym pomyśli to informowanie innych osób. Jeżeli jednak masz osobę, której możesz powierzyć taką tajemnice, to powinieneś, a szczególnie powinnaś to zrobić.

Zachowuj szacunek

Szanuj granice i decyzje drugiej osoby. Jeśli w jakimś momencie jedna z osób wyrazi niechęć do kontynuowania, respektuj tę decyzję.

Unikaj korzystania z alkoholu i narkotyków

Unikaj spożywania alkoholu lub używania narkotyków przed randką. Klarowna komunikacja i świadomość są kluczowe dla bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania.

Pamiętaj, że zdrowe relacje opierają się na szacunku, uczciwości i zgodzie. Jeśli wątpisz w coś lub masz wątpliwości co do bezpieczeństwa, lepiej zachować ostrożność.Jedna odpowiedź do „Szukam seks randki. Jak to zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę?”
  1. […] Szukam seks randki. Jak to zrobić bezpiecznie? Na co zwracać uwagę? Udostępnij na Facebook robienie przerw, robienie przerwy, związek, związki […]